mellékhatás

2016-10-04 19:43:11
Jelige: "astrix"
Tisztelettel érdeklődnék,hogy a több éven keresztül folyamatosan szedett astrix okozhat- e sav problémát, felmaródást a gyomorfalon? A gyomorvizsgálat/ tükrözés/ mutat felmaródást a gyomorfalon, a szedett savkötő gyógyszerek ellenére állandó a gyomorpanasz/ fájdalom,éhségérzet savas visszafolyás/1 hét astrix kihagyás után jelentősen javul az állapot.Köszönöm szíves válaszát!

2016-10-20 10:49:19

Kedves Kérdező!

 

Minden szalicilsavszármazék, illetve ezen kívül nem szteroid gyulladáscsökkentő készítmény( diclofenac, ibuprofen, meloxicam, piroxicam, stb) okozhat a gyomornyálkahártyán felmaródást. Bár acetilszalicilsavból a 100mg dózis a betegek nagy részénél jól tolerálható, mégis vannak érzékenyebb egyének, akiknél gyomorpanaszokat okoz. Ha elhagyás után enyhülnek tünetei , akkor nagy valószínűséggel az Astrix áll a háttérben. Ilyenkor érdemes kezelőorvosával konzultálnia és másik vérlemezke-összecsapódást gátló készíményre áttérnie( a klopidogrel ilyen hatóanyag). 

 

Üdvözlettel

Hozzászólások:


Új hozzászólás írása
Minden mező kitöltése kötelező!

Testtömeg index BMI

Pulzus Számláló



 

Az oldalon történő látogatása során cookie-kat ("sütiket") használunk. Ezen fájlok információkat szolgáltatnak számunkra a felhasználó oldallátogatási szokásairól, de nem tárolnak személyes információkat. Az oldalon történő továbblépéssel elfogadja a cookie-k használatát. További információk ADATVÉDELMI NYILATKOZAT.

Elfogadom a cookie szabályzatot az oldalon